INFOTEKA
AGDKOMPUTERYRTV
Chłodziarko-zamrażarki(417)
Czajniki(142)
Kuchenki Mikrofalowe(156)
Kuchnie(293)
Odkurzacze(279)
Okapy(325)
Piekarniki(306)
Płyty(371)
Pralki(386)
Zamrażarki(107)
Zmywarki(435)
Żelazka(98)
Karty graficzne(144)
Karty muzyczne(2)
Płyty główne(18)
Kamery internetowe(57)
Klawiatury(73)
Monitory LCD(160)
Myszy(136)
Słuchawki(53)
Aparaty cyfrowe(179)
Kamery cyfrowe(65)
TV CRT (tradycyjne)(24)
TV LCD (ciekłokrystaliczne)(24)
TV PDP (plazmowe)(14)
TV TP (projekcyjne)(8)
Odtwarzacze przenośne(20)
Odtwarzacze samochodowe(23)

Płyty kuchenne

Wśród płyt kuchennych wyróżniamy samodzielne i współpracujące z piekarnikiem. W wypadku płyt samodzielnych urządzenie ma zintegrowany panel sterowniczy i może być zamontowane zupełnie samodzielnie, bez piekarnika. W wypadku płyt współpracujących, urządzenie nie ma własnego sterowania i musi korzystać z panelu sterowania umieszczonego na piekarniku.

Ze względu na zasilanie wyróżniamy płyty gazowe (paliwem jest tu oczywiście gaz ziemny), płyty elektryczne (zasilane prądem elektrycznym) i płyty kombinowane (mające zarówno palniki elektryczne jak i gazowe). 

Wśród płyt elektrycznych wyróżniamy płyty żeliwne (są one najtańsze, ale zarazem najmniej popularne zarówno wśród producentów jak i kupujących), płyty ceramiczne (są najpopularniejsze jeśli chodzi o ofertę, płyta jest elegancka i łatwa w czyszczeniu, pola szybko się rozgrzewają i jest do wyboru kilka poziomów mocy), płyty indukcyjne (najbardziej zaawansowane i zarazem najdroższe; do gotowania wymagają garnków ze specjalnym dnem ze stali ferromagnetycznej).

Płyty elektryczne są niewątpliwie łatwiejsze do utrzymania w czystości niż płyty gazowe. Do czyszczenia płyt elektrycznych zaleca się używanie specjalnie do tego przeznaczonych środków.

Użytkując płyty elektryczne należy szczególnie uważać, aby nie uszkodzić ich jakimś ostrym narzędziem (np. duży nóż uderzający czubkiem), taka usterka powoduje, że płyta jest praktycznie do wyrzucenia.

W wypadku płyt elektrycznych istotne jest właściwe dobieranie średnicy garnków do średnicy miejsc grzejnych, uzyskuje się wtedy najbardziej efektywne wykorzystanie energii elektrycznej.

Wszystkie płyty kuchenne w Infotece