INFOTEKA
AGDKOMPUTERYRTV
Chłodziarko-zamrażarki(417)
Czajniki(142)
Kuchenki Mikrofalowe(156)
Kuchnie(293)
Odkurzacze(279)
Okapy(325)
Piekarniki(306)
Płyty(371)
Pralki(386)
Zamrażarki(107)
Zmywarki(435)
Żelazka(98)
Karty graficzne(144)
Karty muzyczne(2)
Płyty główne(18)
Kamery internetowe(57)
Klawiatury(73)
Monitory LCD(160)
Myszy(136)
Słuchawki(53)
Aparaty cyfrowe(179)
Kamery cyfrowe(65)
TV CRT (tradycyjne)(24)
TV LCD (ciekłokrystaliczne)(24)
TV PDP (plazmowe)(14)
TV TP (projekcyjne)(8)
Odtwarzacze przenośne(20)
Odtwarzacze samochodowe(23)

Żelazka

Wśród żelazek dostępnych na rynku wyróżniamy żelazka tradycyjne (nie mające zintegrowanego pojemnika na wodę, starego typu, praktycznie już znikające z rynku), żelazka parowe (najpopularniejsze, dostępne w gamie kilkuset modeli, mające zintegrowany pojemnik na wodę i zapewniający prasowanie z zastosowaniem pary), generatory pary – żelazka z niezależną wytwornicą pary (mające dodatkowy silniczek) niezależnie wytwarzające dodatkowe uderzenie pary, umożliwiające rozprasowanie uporczywych zagnieceń, z reguły również o większej mocy.

Żelazka parowe i generatory pary umożliwiają oczywiście także prasowanie na sucho. Generalnie stopa żelazka wykonana jest z tego samego materiału, aczkolwiek różni producenci oferują specjalne nakładki umożliwiające prasowanie delikatnych tkanin lub np. spodni od garnituru. Możliwości takiej nakładki to przede wszystkim ułatwienie prasowania tkanin podatnych na błyszczenie bez konieczności używania wilgotnej ściereczki oraz możliwość prasowania delikatnych materiałów przy użyciu wyższych niż dopuszczalne temperatur. Większość modeli żelazek oferowanych obecnie na rynku jest wyposażona w funkcję samooczyszczania. Gwarantują to filtry antywapienne stałe lub wymienne (w zależności od modelu), które można w prosty sposób demontować i czyścić. W takich żelazkach bez problemu można stosować zwyczajna wodę z kranu. Blokada kapania jest już praktycznie standardem w modelach dostępnych na rynku; bez względu na to,, jak gorąca jest stopa żelazka, prasowane ubrania nie zostaną zabrudzone kapiącą z otworów w stopie wodą. Zabezpieczenie to działa zarówno w wysokiej jak i niskiej temperaturze prasowania. Niektóre żelazka oferują możliwość prasowania w pionie (co sprawdza się zwłaszcza w pośpiechu) bez obaw, że wycieknie woda. Większość modeli oferuje również funkcję automatycznego wyłączenia (strażak) polegającą na automatycznym wyłączeniu się urządzenia pozostawionego bez ruchu (w pozycji poziomej jest to z reguły 30 sekund w pozycji pionowej 7-10 minut). Dzięki „strażakowi” żelazko z pewnością nie spowoduje pożaru.

Świetlny wskaźnik temperatury, w który wyposażonych jest coraz więcej modeli żelazek informuje nas kiedy stopa żelazka jest w odpowiedniej niższej temperaturze do prasowania delikatnych ubrań, kiedy wcześniej prasowaliśmy coś w wysokiej temperaturze.  Na rynku dostępne są również różne nietypowe modele np. żelazka turystyczne o zmniejszonych gabarytach lub żelazka bezprzewodowe wyposażone w specjalną podstawkę.

Wszystkie żelazka w Infotece