INFOTEKA
AGDKOMPUTERYRTV
Chłodziarko-zamrażarki(417)
Czajniki(142)
Kuchenki Mikrofalowe(156)
Kuchnie(293)
Odkurzacze(279)
Okapy(325)
Piekarniki(306)
Płyty(371)
Pralki(386)
Zamrażarki(107)
Zmywarki(435)
Żelazka(98)
Karty graficzne(144)
Karty muzyczne(2)
Płyty główne(18)
Kamery internetowe(57)
Klawiatury(73)
Monitory LCD(160)
Myszy(136)
Słuchawki(53)
Aparaty cyfrowe(179)
Kamery cyfrowe(65)
TV CRT (tradycyjne)(24)
TV LCD (ciekłokrystaliczne)(24)
TV PDP (plazmowe)(14)
TV TP (projekcyjne)(8)
Odtwarzacze przenośne(20)
Odtwarzacze samochodowe(23)

Czajniki

Czajnik elektryczny jest współcześnie bardzo powszechnym i niezastąpionym urządzeniem zarówno w gospodarstwie domowym jak i w biurach i innych miejscach pracy. Wyróżniamy dwie grupy czajników: czajniki z elementem grzejnym w formie grzałki spiralnej i czajniki z zupełnie płaskim elementem grzejnym. Czajników z grzałką spiralną jest obecnie na rynku mniej, ale cieszą się one cały czas popularnością, głównie ze względu na niską cenę (koszt produkcji takiego czajnika jest niższy). Czajnik z grzałką spiralną, w przeciwieństwie do tego z płaskim elementem grzejnym, wymaga minimalnego poziomu wody, zakrywającego grzałkę. Czajniki ze spiralą narażone są niestety na większe osadzanie się kamienia. Czajnik z płaskim elementem grzejnym gwarantuje nam również takie udogodnienie, że cokół podstawy jest zupełnie obrotowy. Umożliwia to odstawienie czajnika w zupełnie dowolnej dla użytkownika pozycji i ułatwia ustawienie urządzenia w kuchni.

Ponieważ we wszystkich czajnikach osadza się kamień, producenci stosują różnego rodzaju filtry gwarantujące czystość wody. Najbardziej popularne są nylonowe siateczki zamontowane w okolicach dziobka dzbanka czajnika. W niektórych modelach stosuje się w okolicach dziobka filtr wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej. W innych modelach jako filtr stosowany jest węgiel (eliminuje on dodatkowo zapachy). Jeszcze inne modele oferują trzyetapowy filtr redukujący osadzanie się kamienia nawet o 99%.

Inne istotne dodatki w wyposażeniu czajnika to:

  • Wskaźnik poziomu wody – z reguły jest on umieszczony na zewnętrznych ściankach czajnika.
  • Lampka kontrolna – wskazuje, że czajnik w danym momencie pracuje.
  • Automatyczne wyłączanie czajnika po zagotowaniu wody – dostępne we wszystkich modelach na rynku, w niektórych dodatkowo sygnalizowane sygnałem dźwiękowym.
  • Regulacja długości przewodu – niektóre modele umożliwiają nawinięcie zbyt długiego przewodu na podstawkę.
  • Przygotowanie wody o niższej temperaturze – dostępna w niektórych modelach funkcja umożliwiająca ustawienie żądanej temperatury – np. 90 stopni idealne do przygotowania kawy lub zielonej herbaty.

Wszystkie czajniki w Infotece