INFOTEKA
AGDKOMPUTERYRTV
Chłodziarko-zamrażarki(417)
Czajniki(142)
Kuchenki Mikrofalowe(156)
Kuchnie(293)
Odkurzacze(279)
Okapy(325)
Piekarniki(306)
Płyty(371)
Pralki(386)
Zamrażarki(107)
Zmywarki(435)
Żelazka(98)
Karty graficzne(144)
Karty muzyczne(2)
Płyty główne(18)
Kamery internetowe(57)
Klawiatury(73)
Monitory LCD(160)
Myszy(136)
Słuchawki(53)
Aparaty cyfrowe(179)
Kamery cyfrowe(65)
TV CRT (tradycyjne)(24)
TV LCD (ciekłokrystaliczne)(24)
TV PDP (plazmowe)(14)
TV TP (projekcyjne)(8)
Odtwarzacze przenośne(20)
Odtwarzacze samochodowe(23)

Kuchenki mikrofalowe

Tradycyjnie kuchenki mikrofalowe służyły do podgrzewania posiłków wykorzystując efekt mikrofal. Obecnie oferowane kuchenki mikrofalowe mają różnorodne funkcje, a te najbardziej zaawansowane potrafią z powodzeniem zastąpić elektryczny piekarnik wielofunkcyjny. Niektóre mają możliwość opiekania potraw za pomocą grilla, coraz częściej pozwalają na przyrządzanie dań na parze, niektóre mają funkcje termoobiegu, dzięki której można nawet upiec ciasto. Kuchenki mikrofalowe mają specjalną funkcję do przygotowania pizzy, czyli program podwójnego grillowania, który zapewnia, że przygotowywana pizza na zewnątrz będzie chrupka, a w środku soczysta. 

Wbrew obiegowym opiniom potrawy przygotowywane w kuchenkach mikrofalowych są zdrowe. Według badań przeprowadzonych przez Instytut Żywienia najzdrowsze jest gotowanie na parze, następnie gotowanie w specjalnych garnkach, a potem gotowanie za pomocą mikrofal. 

W wypadku używania kuchenek mikrofalowych, bardzo istotna jest wiedza, jakie naczynia możemy w nich stosować, a jakich nie. Nigdy nie wolno używać naczyń metalowych i ozdabianych metalem. Mikrofale nie przenikają przez metal, a odbijają się od przedmiotów metalowych umieszczonych w kuchence i powodują powstanie łuku elektrycznego, niepokojącego zjawiska świetlnego. Większość niemetalizowanych naczyń żaroodpornych może być używana w kuchenkach mikrofalowych. Warto się jednak zawsze upewnić, gdy są jakiekolwiek wątpliwości. Talerze i naczynia szklane odporne na wysoką temperaturę mogą być używane w kuchenkach. Opakowania papierowe i plastikowe mogą być używane w kuchence mikrofalowej, ale tylko pod warunkiem stosunkowo krótkiego podgrzewania. Większość plastikowych toreb do gotowania, plastikowych naczyń do gotowania i wyrobów garncarskich może być używana w kuchenkach mikrofalowych, w razie wątpliwości można przeprowadzić próbę.

Do czyszczenia kuchenek mikrofalowych najlepiej stosować specjalnie do tego przystosowane preparaty i ściereczki.

Wszystkie kuchenki mikrofalowe w Infotece